Nový dom Lucie 27

Moderný bungalov kombinujúci základný tvar tak obľúbených prízemných domov majúcich nízku valbovú strechu s veľkými modernými oknami, siahajúcimi až k zemi. Tento dom v sebe ukrýva veľmi funkčné dispozície a tým maximálne spĺňa očakávania majiteľov a svoj ​​účel. Dom je symbolicky rozdelený na dennú zónu s páskovým obkladom a nočnú časť s bielou omietkou na fasáde.

Nový dom Lucie 27 Nový dom Lucie 27

Veľké presklené plochy zaručujú veľmi dobre presvetlený a tým pádom aj príjemný interiér. Všetky obytné miestnosti ihneď po vstupe ponúkajú výhľad na záhradu a prepájajú tak interiér s exteriérom. Aj hlavný komunikačný uzol - chodba, má na svojom konci okno pre spríjemnenie tohto často opomínaného priestoru. V zime tieto plochy budú zdrojom tepelných ziskov a ušetria tak časť nákladov na vykurovanie, v lete budú čiastočne zatienené presahom strechy a zvyšné tienenie pokryjú žalúzie. Najväčšie presklené plochy sa nachádzajú v obývacej izbe, kde rodina trávi väčšinu času. Tu je možnosť dve tretiny zasklenia vďaka koľajničkám odsunúť k stene a prepojiť tak obývačku cez leto s terasou a záhradou a užívať si tak výhody bývania v rodinnom dome.

Nový dom Lucie 27

Hlavnú "chrbticu" domu tvorí chodba. Okrem prepojovacej funkcie má úložnú funkciu. Veľká skriňa schová hŕbu vecí, ktoré človek nepoužíva denne a nepotrebuje ich mať pri sebe v izbe. Ľudia s nadšením pre čítanie si tu môžu vytvoriť knižnicu. Ďalej dispozične ponúka súkromnú časť pre rodičov (spálňa s vlastnou kúpeľňou) orientovanú smerom ku vchodu na pozemok pre prehľad o dianí v ich dome. Spálňa zároveň nemá spoločnú stenu ani s detskými izbami, ani s obývacou a tým sú zabezpečené dobré akustické podmienky v dome. Detské izby sú orientované smerom do záhrady a medzi nimi je umiestnená druhá kúpeľňa. Obývacia izba je prepojená s jedálňou a kuchyňou a podporuje tak spoločný život rodiny.

V hlavných komunikačných osiach sa nikdy nestane, že by bol človek zatvorený v nejakej tmavej miestnosti bez okien či s malými oknami. Vždy po vstupe do miestnosti je naproti alebo vo výhľade človeka výhľad na záhradu a tým je zabezpečený aj dostatočný prísun svetla.

Nový dom Lucie 27 Nový dom Lucie 27 Nový dom Lucie 27 Nový dom Lucie 27
Nový dom Lucie 27 na našem webu

Ďalšie informácie o novom dome Lucie 27 (výška splátok, cena domu, dispozícia, úžitková plocha a ďalšie) získate na našich webových stránkach.

Aktualizované: 28.7.2014 späť

http://program-nulova-hotovost.ekonomickebyvanie.sk/bulletin1407_30.sk/novy-dom-lucie-27.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.