Splácať až po presťahovaní

Na žiadosť mnohých našich klientov sme vytvorili systém, kedy náklady so splácaním nového domu nezačnú skôr, než sa zbavíte nákladov so súčasným nájmom. Tento nový postup bude už veľmi skoro zaradený do programu Nulová hotovosť.

Dom Ekonomik N7 - 7 s měsačnou splátkou 311 Eur/mesiac v programe Nulová hotovosť bez financovania pozemku

Naučili sme sa počúvať, akú službu naši klienti skutočne potrebujú. Naši mladí klienti potrebujú začať hypotéku aj ostatné náklady splácať až po presťahovaní do nového domu, kedy už nebudú platiť náklady vysokého nájmu. V mnohých mestách na Slovensku sú nájmy neúmerne vysoké. Súčasné platenie hypotéky aj nájmu by tak bol pre rodinný rozpočet prílišnou záťažou.

Splácanie hypotéky po presťahovaní
Hypotéku štandardne nastavujeme tak, aby jej splácanie započalo po úplnom vyčerpaní. K úplnému vyčerpaniu hypotéky dochádza pri dokončení stavby domu. Teda svoju hypotéku začnete splácať po dokončení Vášho domu. Vtedy prerušíte platenie nákladov za pôvodné bývanie.

Odložené úroky
Čerpanie hypotéky aj iných úverov býva spojené s nutnosťou platiť úroky z už vyčerpanej čiastky. V počiatočných fázach stavby ide o sumu nízku. Ako stavba Vášho domu pokračuje, uvoľňuje banka ďalšie tranže z hypotéky a vyššie platby za úroky sa tak zvyšujú.

Aj tieto menšie vedľajšie náklady bude možné odložiť. Akékoľvek náklady zaplatíte až po presťahovaní sa do nového domu. Aj tak môžete využiť program Nulová hotovosť.

Aktualizované: 28.7.2014 späť

http://program-nulova-hotovost.ekonomickebyvanie.sk/bulletin1407_30.sk/splacat-az-po-prestahovani.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.